ÇATI AKTARMA

Çatı aktarma uygulamasında, çatının modeline ve bulunduğu bölgenin iklimine göre kiremit altı su yalıtımı yapılmalıdır. Kiremit altı su yalıtım örtüsü ve/veya levhaları kullanılır.
Bir evin çatısı yalıtım işlevini yerine getiremeyecek hale geldiyse; çatı örtüsünde bazı hatalar mevcutsa yapıyı oluşturan diğer yapı elemanlarında da ciddi fonksiyonel bozukluklar meydana gelebilir

Size " Çatınızı Yağmurlar Gelmeden Tamir ve Tadilat Ettirmenizi " ve " Yakıt Tasarrufundan " Faydalanmanızı Öneriyoruz.

KİREMİT ÇATI AKTARMA ; Çatı onarım/tadilat olarakta bilinen ve genelde kiremit çatılarda yıpranmış, yerinden oynamış muhafaza gücünü kaybetmiş, yağmura karşı dayanıksız hale gelmiş ve binanın yapısına zarar verir hale gelmiş çatının yenilenerek ömrünün uzatılması uygulamasıdır

Kiremit Çatı izolasyonu çatı altına cam yünü uygulaması ile ısı yalıtımı, taşıyıcı sistem üzerine osb levha uygulama, osb levha üzerine su izole membranları katmanlar şeklinde uygulanarak en son kat oman olarak kiremit şekliyle izole edilerek ısı, ses ve suya karşı yalıtım yapılır.

Kaplamada, tahta /OSB levha kullanılır. Çatının taşıyıcı sistem elemanlarının kalınlıkları, aralıkları ve malzeme cinsine göre OSB kalınlığı seçilir. OSB montajlı çatıya, OSB’nin uçları taşıyıcı sistem elemanları üzerine gelecek şekilde yerleştirerek çelik vidalar veya çivi ile yapılır. OSB’nin genleşme miktarı göz önünde bulundurulacak şekilde aralarında boşluk bırakılır bu boşluk en fazla 2-3 mm olmalıdır. Çıtalamada ise 3x3 cm ebadında veya 5x5 cm ebadında çıtalar direk konstrüksiyon üzerine uygulanabileceği gibi kaplama üzerine de çıtalama yapılabilmektedir. Bu, kiremitlerin saçak çizgisine dik ve birbirine paralel olmasını, kaymasını önler.

Kiremit Çatı, sadece kar yağış alan bölgelerde değil, özellikle tüm Villa ve Okullar tarafından öncelikle tercih etmektedir. Bunun sebebi kiremit çatı kullanımının daha sağlıklı olmasıdır. Çatısı kiremit olan binalar Adana gibi yazın çok sıcak olan yerlerde haneyi ve  sakinlerini daha serin tutmaktadır. Kışın ise Adana gibi yoğun yağışlı ve rüzgarlı geçen yerlerde, kiremit çatı'lı binanız sizi soğuktan, rüzgardan ve dam akması gibi dış etkenlerden daha rahat koruyacaktır.

Kiremit Çatılar diğer çatı sistemlerine göre daha avantajlı olmalarının yanında, yapılmış olan kiremit çatı eğimi ve kiremit çatı tamiri ayrı bir önem taşımaktadır. Kiremit çatı eğimi detayı bizim ayrı bir uzmanlığımız olup bu konudaki bilgimize güvenebilirsiniz.

Çatıda gerekli görülen noktalarda çatı sistem aksesuarları kullanılır. 

Çatınız için kiremit alırken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Çatı kiremit fiyatı ve kiremit çeşitlerine de önem vermeli doğru kiremidi seçmelisiniz.
 Kiremidin su geçirmez özelliği olması gerekir

Kusursuz bir kiremit,  çatıya gelen suları kesinlikle alt tarafa geçirmemelidir. TS EN 1304 Krimeti standardına göre sızdırmazlık testinde bir kiremidin 4 saat ve üstü boyunca suyu alt tarafa sızdırmazsa bu 1. sınıf bir kiremittir. 1 saat ile 4 saat arasında su geçirmezliği sağlayan kiremitler ise 2. sınıf kiremitlerdir.

Kiremitte dona dayanıklılık

Kiremidin TS en 1304 standardında belirtildiği TS EN 539 - 2 Metot C dona dayanıklılık testi sonucu sonrasında vakum pompalı bir kapta bulunan suya doyurulan kiremitler, düzenli bir şekilde 50 donma ve çözülme ardından yüzeyde herhangi bir kütle kaybı olmadığı görülmüştür.

Daha önce başka yere yaptırdığınız, problem yaşadığınız Kiremit Çatı Tamiri konusundaki istekleriniz ve sorunlarınız'da, bu konudaki uzman personellerimiz tarafından incelenip en uygun biçimde giderilir.

Bize yaptıracağınız Kiremit Çatı Sistemleri malzeme ve montaj olarak 5 yıl garantilidir.

Kiremit çatı fiyatları ahşap yada çelik profil olmasına değişir. Ahşap yapımı olması daha sağlıklı ve sağlam olmasının yanında daha pahalı ve kısa ömürlüdür. Çelik profil olması ise daha uygun fiyat ve uzun ömürlü olmasının yanında özellikle deprem riski bakımından en sağlamıdır.

 Hazırlanacak olan çatının; bulunduğu bölge, iklim koşulları, çatı eğimi gibi genel ve özel şartlara göre alt yapısı oluşturulur. Hazırlanan zemin üzerine su yalıtımı için gerekli su yalıtım malzemesi tercih edilir ve kullanılır.

Su yalıtım malzemesinin kullanılmasından sonra tercih edilen kiremit modeli çatıya uygulanır. İlk kiremit sırasının eğikliğini önlemek için alın tahtası veya çıta ile yukarı kaldırılmalıdır. Kiremitler delikli ise galvanizli telle bir sıra atlayarak alt örtüye bağlanabilir. Kiremitler yarı yarıya üzerlerine bindirilerek metrekarede 30 adet kiremit kullanılarak dizilir.

Alafranga kiremitler metrekarede 17 adet kullanıldığı için alaturkadan daha az yer kaplar. Yüksek yapılarda çatı betonarme ise 5'lik kadronlar beton çivisi ile zemine çakılıp, araları 200 doz ısı yalıtımlı betonla doldurulur, üzerine çıtalar çakılıp kiremit döşenir.

 

            

 

              

 

 

 

 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Duyurular

ÜRÜNLERİMİZ YENİ

Boya, Kartonpiyer, Göbek , Kemer Amerikan Panel Kapı modellerimize ürünlerimiz menüsünden ulaşabilirsiniz.. .

TEŞEKKÜRLER ANKARA

Göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür eder sağlıklı ve mutlu günler dileriz...

  Köroğlu Dekorasyonu takip etmeye devam ediniz...

DESENLİ BOYA

YENİ

Desenli boya uygularımız güncellenmiş olup yeni modellerimiz eklenmiştir.

 

DEKORASYON BİZİM İŞİMİZ.

 

DEKORATİF TAŞ KAPLAMA

YENİ

İç ve Dış Mekanların Gözdesi Dekoratif Taş Kaplama Uygulamamız Başlamıştır.

 

 

  KÖROĞLU DEKORASYON YENİ

Kredi Kartına 6-8-10-12 taksit seçeneklerimiz Siz değerli müşterilerimize başlamıştır.